Vi har valt att använda Svedea som försäkringsbolag till samtliga katter.
Även kommande kattungar har en egen Svedea försäkring redan från 6 veckors ålder. Från leverans och i 3 år framåt är kattungarna dolda fel försäkrade oavsett vilket bolag du som köpare väljer men vår önskan är att ni låter dom vara kvar hos Svedea.
Uppdaterad 6 Maj 2022
VI HAR KATTUNGAR SOM ÄR MÖJLIGT ATT RESERVERA.
U -kullen kom så till oss den 30 April. 3 hanar och tre honor tror vi att det är men det är med reservation för ändringar. Ibland är det ruskigt knepigt att vara säker på kön så vi har ett öppet sinne.
Mer info hittar ni under fliken U-Kullen.
Vi kan tyvärr ej ta emot allergi besök!
Vill du också ha en härligt underbar katt?
Kontakta oss
0730-861102 Susanne
0730-860016
Z-KULLEN
Nu har 3 av dessa små charmtroll i Z-kullen flyttat till sina nya familjer och 2 stannar kvar hos oss så detta blev den sista bilden på gänget tillsammans💔
Vi önskar dom all lycka och ett fantastiskt liv, vi har gjort allt vi kan för att ni ska få just det!
2020-05-27
Alla kattungar ur z kullen har nu hittat sina nya härliga familjer och vi har inga lediga kattungar just för tillfället. Vi ser med blandad glädje men även ledsamhet fram emot våra sista 5 veckor med detta gäng.
BEBISLYCKA🙂
💔💔💔💔💔💔 = 6 st små Frozen Tundra's hjärtan föddes 6 April 2020
kl.17,03- 20,03 på exakt 3 timmar
3 röda killar och 3 tortie honor
- 6. Apr, 2020
-
Finally <3
Nu har Gittan & snygg Ragnars kull kommit.
17;03 kom den första röda killen sedan en till röd kille.
Därefter tre tortie honor och sist (20;03) men inte minst en röd hane till.
3 hanar och 3 honor som mår fantastiskt gott. Äter och går upp i vikt som dom ska. Vi ska givetvis behålla en hona från denna kull och därefter kommer vi att utvärdera vart och hos vilka familjer våra små Frozen Tundra's hjärtan skall få fortsätta sina förhoppningsvis härliga liv.
Jag har skickat mail till er som varit i kontakt med oss tidigare med önskan om att få ställa sig i kö. Vi har ingen kö utan vi tar oss friheten att själva avgöra vart det känns allra bäst och det hoppas jag att ni förstår.
Troligen kommer inte våra 3 hanar och 2 honor räcka till samtliga intressenter och det är ju inte roligt att behöva tacka nej till någon/några men det finns helt enkelt inte fler att tillgå.
Hör av er ni som fortfarande är intresserade av en ny familjemedlem<3